Marzeniem każdej gospodyni domowej jest 20 lat bez sprzątania, ale dom jest czysty! Tak, ta kobieta jest geniuszem!

W grudniu 2016 roku w wieku 101 lat zmarła Frances Gabe, mieszkanka Newburgh w stanie Oregon. Jej sąsiedzi nadal nie wiedzą, kim była Frances – szaleńcem czy geniuszem. Jaki jest powód?

Rzecz w tym, że ta kobieta nie sprzątała swojego domu od ponad dwudziestu lat i nie miała nikogo innego, kto by to za nią zrobił. Jak to jest możliwe? Zobaczmy…

Okazuje się, że Frances mieszkała w wyjątkowym domu. Co jest w nim szczególnego? Sprzątał się sam. Frances była wynalazczynią i sama zaprojektowała cały system samooczyszczania!

foto: misstits.co

Wszystko zaczęło się w latach 80., kiedy Frances nie miała już siły zajmować się dwójką swoich dzieci, które nie sprzątały po sobie.

Pewnego dnia, widząc plamę dżemu figowego spływającą po ścianie w kuchni, straciła panowanie nad sobą i zmyła ją wężem ogrodowym.

Po otrząśnięciu się z napadu złości Frances zdała sobie sprawę, że w sumie nie był to zły pomysł…

foto: misstits.co

Na tym zdjęciu widzimy Frances z modelem domu, który postanowiła stworzyć w 1979 roku.

W 1984 roku Frances przerobiła swój dom na samoczyszczący się. Dzięki 68 opatentowanym wynalazkom jej dom sam się mył i suszył.

Mówiąc najprościej, była to gigantyczna zmywarka do naczyń. Co więcej, w procesie autoczyszczenia, unikalny system nie tylko mył podłogi i ściany, ale także sprzątał ubrania w komodzie, naczynia w szafce kuchennej i psią budę (w tym samego psa!).

foto: misstits.co

Od gospodyni wystarczyło założyć płaszcz przeciwdeszczowy, rozłożyć parasol i nacisnąć przycisk uruchamiający system.

Podłogi w domu były skośne do ścian, na krawędziach pokoju znajdowały się specjalne rynny. Do sufitu przymocowano specjalne zraszacze. Woda z nich spływała rynsztokami do psiej budy, myjąc i samego psa.

foto: misstits.co

Najpierw zraszacze rozpylały wodę z mydłem, następnie spłukiwano dom czystą wodą, a na koniec każdego cyklu czyszczenia ciepłe powietrze osuszało dom.

W mniej niż godzinę ściany, podłogi, łazienka, sama wanna, a nawet ubrania były suche i czyste. To prawda, że ​​w imię tego pomysłu Frances musiała poświęcić dywany i zasłony, na których zbierało się zbyt dużo kurzu, a większość mebli była wykonana z plastiku. Ubrania trzeba było od razu wieszać na sznurkach.

foto: misstits.co

Nowatorski dom odniósł sukces w latach 80., odwiedzali go nawet turyści, a Frances był często zapraszany do programów telewizyjnych. Nic dziwnego, nie ma na świecie gospodyni, której nie interesowałaby idea automatycznego sprzątania!

Frances powiedziała, że ​​kiedy pracowała nad projektem swojego domu, jej głównym celem było ułatwienie życia osobom niepełnosprawnym, matkom wielodzietnych rodzin i pracującym żonom. Marzyła, że ​​jej wynalazek pozwoli kobietom spędzać więcej czasu z rodziną.

foto: misstits.co

„Chcę uwolnić świat od niepotrzebnych kłopotów, aby osoby niepełnosprawne i starsze mogły zadbać o własne domy” – wyjaśniła Frances.

Pomimo chęci pomocy innym domownikom, sąsiedzi Frances postrzegali ją jako kobietę ekscentryczną o trudnym charakterze.

Niestety trzęsienie ziemi w 2001 roku uszkodziło konstrukcję samooczyszczającego się domu i od tego czasu działają tylko zraszacze kuchenne.

Możesz zobaczyć, jak działał samoczyszczący dom w tym filmie:

Source: youtube.com

W 2008 roku rodzina Frances wysłała ją do domu opieki, gdzie ostatecznie zmarła samotnie w wieku 101 lat. Przeżyła męża i dzieci.

Pomimo faktu, że wynalazek Frances nie był szeroko stosowany, wielu nadal uważa ją za niesamowitą kobietę.

W końcu Frances nie sprzątała przez 20 lat! Czy nie jest marzeniem każdego, aby mieć dom, który pracuje dla swojego właściciela?

Główne zdjęcie: misstits.co